Filtrele

Gösterilen sonuç sayısı: 7

Hamilelik dönemi her kadın için özel ve eşsizdir. Giyime verilen önem ve zaman kadınlar için yaşamın her anında olduğu gibi hamilelikte de önemlidir. Şıklık ve rahatlığa giyimlerinde de özen gösteren kadınlar, hamilelik dönemlerinde de seçtikleri elbiselerde bu özelliklerin olmasına dikkat ederler.

Hamile Elbisesinin Avantajları Nelerdir?

Şık, rahat ve orijinal modelleriyle en fazla tercih edilen kıyafetlerin başında elbiseler geliyor. Kadınlar, güzellik ve ışıltı katan hamilelik dönemlerinde, doğru elbise seçimleriyle daha rahat, şık ve zarif olabilir. Hamilelikte kan dolaşımını zorlaştıran ve vücudu tahriş eden çok dar elbiseler yerine rahat kıyafetler seçilmelidir. Bu sebeple karın bölgesini sıkan elbiseler hamileler için uygun değildir.

Bir anne adayı hamilelik dönemi boyunca belirli oranlarda kilo alır. En fazla kilo alımı bel ve karın bölgelerinde olacağı için elbise seçiminde bel kısmına mutlaka dikkat etmek gerekir. Özellikle yaz aylarında tercih edilen elbiseler, cilde zarar vermeyen kaliteli kumaşlardan üretildiği için konforunuzu ve sağlığınızı olumlu etkiler. Hamilelikte alınan elbiseler hamilelik sonrasında da kullanılabileceği için rahat kesim tarz giyimden hoşlanan anne adayları, kilo verdikten sonra da bu elbiseleri giyebilir.

Hamile Elbisesi Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Anne adayları hamileliklerinin ilk aylarında bacaklarındaki şişlikler henüz oluşmamışken kısa elbiseler tercih edebilir. Hamileliğin sonraki aylarında ise bacaklar şişeceğinden uzun kesim hamile elbiseleri seçmek daha avantajlı olabilir. Hamile elbisesi seçen anne adaylarının, sentetik kumaş ya da naylon kumaş yerine pamuk, keten ya da viskon gibi kaliteli kumaşlardan yapılmış elbiseler seçmeleri rahat etmelerine yardımcı olur. Aynı zamanda bu elbiseler vücudun hava almasını da kolaylaştırarak özellikle yaz aylarında ferah bir kullanım deneyimi sunar. Hamile elbisesi seçiminde vücudu saracak kadar dar elbiseler yerine, likralı ve esneyebilen kumaşlar tercih etmek daha doğru olacaktır.

Hangi Modelleri Tercih Etmeliyim?

Günlük elbiselerde olduğu gibi hamile elbiselerinde de birçok model seçeneği bulunmaktadır. Modeller kumaşına, şekline, uzunluğuna ve kullanım amacına göre farklılık gösterir. Çalışan bir anne adayıysanız, daha klasik tasarımlı elbiseler seçerek şıklığınızdan ve zarafetinizden ödün vermemiş olursunuz.

Yaz aylarında çoğunlukla kısa kolsuz ve ince kumaşlı elbiseler tercih edilir. Özellikle otantik serisine ait modeller hamilelerin yaz aylarında vazgeçemediği elbise çeşitlerinin başında gelir. Tesettürlü anne adayları için özel dizayn edilmiş elbiseler de mevcuttur. Hamilelik dönemini kolaylaştıran başörtüsü kombinli elbise modelleri kaliteli pamuk ve terletmez kumaştan üretilmiştir. Tesettürlü hamileler için bu elbiseler rahat kesimleri ile hareket kolaylığı sağlar.

Hamile Elbisesini Nasıl Seçerim?

Anne adaylarının hamile elbisesi seçerken, hamileliğin dönemlerine dikkat etmeleri gerekir. Hamileliğin ilk üç ayında çok fazla bir kilo artışı olmaz. Hamileliğin 4. ayından itibaren kilo alımı artacağından vücut genişlemeye başlar. Basen bölgesi genişlediği gibi kollar ve bacaklar da şişmeye başlar. Anne adaylarının bu dönmelerde daha rahat etmesi için vücuduna uygun elbiseler seçmesi doğru olacaktır. 

Viskon pamuk, keten, ipek kumaşlar tercih edilmesi sağlıklı olacaktır. Hamilelik süresince sağlık açısından çok dar giysiler tercih edilmemeli, karın bölgesini sıkan elbiseler seçilmemelidir. Spor giyim tarzından hoşlanan anne adayları elbise seçimlerini bu şekilde yaparak spor şıklığı yakalayabilir. Klasik giyimden hoşlanan anne adayları ise elbise seçerken tarzlarını yansıtacak tasarımları tercih edebilir.

Kışlık ve Yazlık Hamile Elbisesi Mevcut Mu?

Annelik heyecanı yaşayan anne adaylarının bu özel zamanlarında rahat, vücut tipine uygun, sağlıklı seçimler yapmaları hem fiziksel hem de ruhsal sağlıkları için önemlidir. Hamile elbiseleri kullanım amaçlarına ve mevsime göre çeşitlilik gösterir. Hamilelerin mevsime uygun giyinmesi hem kendi sağlıkları hem de bebeklerinin sağlıkları açısından önemlidir. 

Kış mevsimine göre hazırlanan tasarımlarda kullanılan kumaşın kalitesi ve vücudu sıcak tutması önceliklidir. Anne adaylarının hamilelikleri boyunca sağlıklarına en üst seviyede özen göstermeleri ve doğuma sağlıklı bir şekilde girmeleri hem bebeğin hem annenin yaşam boyu sağlıklı olmasını etkileyebilir. Anne adalarına tavsiyemiz yazın sıcaklara kışın soğuklara karşı özenle korunmalarıdır. Yaz mevsiminde ise vücudu terletmeyen nefes alan rahat kumaşlar ve sıkmayan tasarımlar tercih edilmesi daha doğru olacaktır.

Kumaş ve Renk Çeşitliliği

Hamilelik döneminde elbise seçiminde cilt sağlığı için naylon ve yapay kumaşlardan ziyade doğal, pamuklu, keten gibi kumaşlar tercih edilmelidir. Hava almayan kumaşlar bu dönemde tercih edilmemelidir. Kadınlara ayrı bir ışıltı ve güzellik katan hamilelik dönemlerinde elbiseler çeşitli renklerde olabilir. Sevdiğiniz renkte bir elbise giymek sizi daha mutlu ve enerjik yapar. Bazı kadınlar daha canlı ve rengarenk elbiseler giymekten hoşlanırken bazı kadınlarda daha klasik renklerde elbiseler tercih edebilir. Siyah, füme, kahve tonlarında ki gibi koyu renkler sizi ince gösterir. Tek renkte giyinmek de ince görünmenizi sağlar. Dikey çizgili kumaşların kullanıldığı elbiseler hamilelik döneminde vücudunuzu daha ince ve uzun gösterebilir.

Fiyat Aralıkları Nelerdir?

Her bütçeye uygun kaliteli, şık ve bol çeşitli hamile elbisesi modellerine HublaDesign farkı ile kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Size sunulan fırsat kuponları sayesinde indirimli alışveriş yapabilir, satın almak istediğiniz ürünlere avantajlı fiyatlarla ulaşabilirsiniz. Kampanyalı ücretsiz kargo günlerini takip ederek kargo ücreti ödemeden alışveriş yapabilir, kısa sürede dilediğiniz elbiseye sahip olabilirsiniz.