Yeni Doğum Yapmış Birine Anneler Günü’nde Ne Hediye Alınır?

yeni doğum yapmış birine anneler gününde ne hediye alınır

Anneler Günü hepimiz için çok anlamlı ve duygu dolu bir gün olsa da ilk Anneler Günü’nü yaşayan anneler için paha biçilmezdir. Dokuz aylık zorlu bir süreç sonrasında kucaklarına aldıkları bebekleri ile yepyeni bir dünyaya adım atarlar. Bir yandan bebeklerinin her geçen gün biraz daha büyüdüğünü görmenin mutluluğunu yaşarken bir yandan da sıkça duyulan anne olunca anlarsın lafının ne kadar doğru olduğunu fark ederler. Mutluluğa heyecanın da eşlik ettiği bu dönemde yaşanan ilk anneler günü şüphesiz en güzel anılar arasında yerini alır.

Anneler Günü’nde yeni doğum yapmış bir anneye ne hediye alınacağı konusu çoğu zaman kafa karıştırıcı olabilir. Tüm kadınlar ve anneler her şeyin en güzeline layıktır ve incelikle seçilmiş bir hediye ilk anneler gününü yaşayan anneyi çok mutlu edecektir. 

Yeni doğum yapmış birine alınabilecek ilk anneler günü hediyesi aslında çok çeşitlilik gösterebilir. Her ne kadar bir anne için en güzel hediye büyük bir mutlulukla kucağına aldığı  ve annelik duygusunu tatmasını sağlayan bebeği olsa da yeni adım atılan bu yolculuğu ölümsüz kılacak olan ilk anneler günü hediyesi, bir annenin yaşamı boyunca alacağı en özel hediye olma konusunda iddialıdır. Henüz annesi için bir hediye seçecek yaşta olmayan bebek adına, babanın seçtiği bir hediyenin kendisine verilmesi ve anneler gününün kutlanması  emin olun ki tüm anneler için yüzlerinden tüm gün eksilmeyecek bir gülümsemenin kaynağı olacaktır.

Kişiselleştirilmiş kahve kupaları, yastıklar, çerçeveler gibi hediyelerden sıra anne-bebek tasarımlı dekoratif ürünler, mücevherlere kadar son derece geniş bir yelpazede seçim yapabilirsiniz. Bununla birlikte önemli olan seçtiğiniz hediyeden çok bu özel günü hatırlamanız ve ölümsüz hale getirmek için gösterdiğiniz çaba olacaktır.

İsme Özel Tasarımlı Hediyeler 

Annenin her an kullanabileceği, isme özel kupalar güzel bir anneler günü hediyesi olabilir. Tam karşılığını ifade edebilecek kelimeler henüz bulunmasa da üzerinde anne olmanın anlamına dair yazıların bulunduğu bir kupa son derece duygusal bir hediye haline gelebilir. Unutmayın ki ilk anneler günü hediyesi her ne kadar anneye baba tarafından alınsa da aynı zamanda bebeğinin anneye ilk hediyesi olarak da kabul edilebilir. Böylece bebeğin yaşının ilerlemesi ile birlikte hiç eskimeyecek bir hediyeden değeri giderek artan bir anıya dönüşebilir. 

Son zamanların en popüler trendlerinden biri olan anne-çocuk kombinleri hem çok şık hem esprili bir ilk anneler günü hediyesi olabilir. Esprili tasarımları ile dikkat çeken anne-bebek kombinlerinde su bazlı pigment boya ve tamamen organik malzemeler kullanıldığından bebeklerin narin ciltleri için uygundur. İlk anneler gününü unutulmaz hale getirecek olan bu hediye aynı zamanda anne ve bebeğin kendi tarzlarını yansıttıkları ilk anın da göstergesi olacaktır.

İlk anneler gününde yeni doğum yapmış anneye verilen hediyeler çoğunlukla bu özel duyguyu yaşamasını sağlayan bebeği ile birlikteliğini anımsatacak şekilde seçilir. Bunlardan biri de anne bebek tasarımlı kolyelerdir. Aynı şekilde anne bebek tasarımlarının yer aldığı dekoratif ürünler, fotoğraf çerçeveleri annenin sürekli gözünün önünde olacak ve ilk anneler gününü asla unutmamasını sağlayacaktır. Yüksek kaliteli malzemelerin kullanıldığı ürünlerin tercih edilmesi annenin ilk anneler günü hediyesini, çocuğundan aldığı ilk hediye olarak hayatı boyunca saklayıp korumasını mümkün kılacaktır. 

İlk Anneler Günü’nü Ölümsüzleştirebilirsiniz

Teknolojinin hayatımıza girmesiyle pek çok konuda olduğu gibi fotoğraf alışkanlıklarımızda da değişiklikler oldu. Sürekli ellerimizdeki cep telefonları ile her anı fotoğraflıyor olsak da dijital ortamın dışına aktarılan fotoğrafların yerini hiçbir şeyin dolduramayacağını kabul etmemiz gerekiyor. Bu nedenle anne ile bebeğin birlikte çekilmiş ilk fotoğrafının ahşaba işletilmesi muhteşem bir anneler günü hediyesi olacaktır. Ayak izi tasarımlı zarif bir kolye de hem şık hem incelikli bir hediye olabilir.  

Anneler günü baskılı bir yastık hediye etmek de alternatiflerden biridir. Üzerine isim baskısı da yapılabilen bu tür hediyeler son derece eğlenceli, düşünceli bir o kadar da fonksiyoneldir. İlk anneler günü hediyesini romantik bir dokunuşla taçlandırmak isterseniz farklı hediyelerin bir araya geldiği bir sepet hazırlayıp içerisine kalp tasarımlı zarif bir kolye de ekleyebilirsiniz. Böylece genelde bebeğin anneye ilk hediyesi olarak kabul edilen ilk anneler günü hediyesi verildiğinde annenin, eşine ait dokunuşları da kolaylıkla görmesi ve hediyenin daha da anlamlı bir hale gelmesi sağlanabilir.

Tüm anneler Anneler Günü’nü kutlamayı hak eder ama yeni doğum yapan bir annenin ilk Anneler Günü çok özel bir şekilde kutlanmalıdır. Ne de olsa her şeyin ilkinin hafızamıza en güzel anılarla kazınmasını isteriz. Bu arada ilk Anneler Günü hediyesini vermenin yanı sıra yeni doğum yapmış anneye birkaç saat fazladan uyku, kesintisiz bir yemek belki kısa bir yürüyüş fırsatı vererek ilk anneler gününü hayatının en özel ve en unutulmaz günü haline getirebileceğinizden şüpheniz olmasın.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.