Hamileler Nasıl Pantolon Giymeli?

hamileler nasıl pantolon giymeli

Hamilelik çocuk sahibi olmak isteyen kadınlar için hiç şüphesiz hayatlarının en önemli ve keyifli dönemidir. Hamilelik döneminde yaşanan hormonal değişimler anne adaylarının duygu durumlarında dalgalanmalara neden olsa da bebeklerine kavuşmaya giden bu yol anne adayları için değişimlere uyum sağlama dönemi olarak da adlandırılabilir. Bebek gelişimi anne karnında başladığından anne adayının fiziksel ve psikolojik açıdan sağlıklı bir hamilelik geçirmesi bebeklerinin sağlığı açısından son derece önemlidir.

Hamilelikte Pantolon Seçimi

Pantolonlar normal zamanlarda da hamilelik döneminde de kadınların gardroplarındaki en önemli parçalardan biridir. Hem rahatlıkları hem farklı modelleri pantolonların hemen her kadın için kurtarıcı parça olmasını sağlar. Kendi tarzına uygun bir pantolon modeli seçmek kadınlar için konforun ve şıklığın garantisi haline gelebilir. 

Özellikle hamilelik döneminde doğru pantolonların tarih edilmesi çok önemlidir. Bunun en önemli nedeni anne adaylığının sağlıklı be konforlu olmasının bebeğin gelişimini de doğrudan etkiliyor olmasıdır. Hamilelik döneminde en doğru parçaların seçilmesi için bazı noktalara dikkat edilmesi gerekir.

Hamilelik Döneminde Vücutta Yaşanacak Değişikliklerle Uyumlu Parçalar Seçilmelidir

Hamilelik döneminde kilo alınması son derece doğal bir durum olup anne adaylarının karnı ve basenleri genişler. Bu nedenle hamilelere özel olarak tasarlanan pantolonlar tercih edilmelidir. Alışveriş sırasında özellikle karın kısmında rahatsızlık hissi uyandırmayacak olan pantolonlar seçilmesine özen gösterilmelidir. Kemerli pantolonlar yerine bu dönemde beli lastikli pantolonların seçilmesi daha konforlu olabilir.

Yine pantolon satın alınırken anne adayının tercihi yumuşak dokulu kumaşların kullanıldığı parçalardan yana olmalıdır. Kadife gibi sert kumaşlar anne adayının hareket yeteneğini kısıtlamanın yanı sıra cildi de tahriş edebilir. Yanlış kumaş seçiminin anne adayının rahatlığını ve konforunu doğrudan etkileyebilecek bir unsur olduğu göz ardı edilmemelidir.

Alınan pantolonun boyu da çok önemlidir. Minyon tipli anne adayları dar paçalı modelleri daha uzun boylu anne adayları ise bol paçalı modelleri tercih etmelidirler. Çünkü bunlar proporsiyona daha iyi uymakta ve güzel bir görünüm elde edilmesini sağlamaktadır.

Hamilelik her ne kadar her yönden heyecan uyandıran bir dönem olsa ve anne adayları pek çok açıdan sabırsızlansalar da hamilelik döneminde vücut hızla değişeceği için toplu alışveriş yapmaktan kaçınılmalıdır. Vücudun hamilelikte nasıl değişimler geçireceği, kaç kilo alınacağı kişiden kişiye değişebilir. Bu nedenle hamilelik ilerleyip ihtiyaç duyuldukça alışveriş yapılması en doğrusudur.

Hamilelik döneminde anne adayları hamile kıyafetleri yerine büyük neden kıyafetleri daha çok beğenebilirler. Ancak hamile kıyafetleri bu döneme uygun olacak şekilde özenle tasarlandığından kumaşları, dokuları ve kalıpları anne adayına konfor sağlar. Bu durum büyük beden koleksiyonlarının tasarımında geçerli olmadığından hamile kıyafeti yerine büyük beden kıyafetleri tercih edilmemelidir.

Hamilelikte Kıyafet Seçimi Nasıl Olmalı?

Genellikle hamileliğin ilk 3 aylık döneminde çok fazla kilo artışı olmasa da anne adaylarının kilo artışı 4.aydan itibaren artar. Basenlerde genişleme, kollarda ve bacaklarda şişme görülmeye başlanır. Bu dönemden itibaren anne adayının konforu bebeğin de sağlıklı gelişimi açısından uygun kıyafetler tercih etmeye özen gösterilmelidir.

Hamilelik döneminde sağlık ve konfor açısından dar giysilerden uzak durmaya ve karın bölgesini sıkan kıyafetler giymemeye özen gösterilmelidir. Eşofmanlar, bol tshirtler ve geniş şortlar hamilelik için uygun olsa da anne adayları ev hayatının dışında sosyal yaşamda ve iş yaşamında daha şık ve iyi bir görünüme sahip olmayı tercih ettikleri için farklı parçaların kullanımına ihtiyaç duyarlar. Gebelikte giyilen kıyafetler pamuklu kumaşlardan üretilenler arasında seçilmelidir. Kış döneminde yünlü kumaşlar da kullanılabilir.

hamilelikte pantolon seçimi

Hamilelikte oldukça normal olan ateş basmaları sıklıkla yaşanabileceğinden nefes alan malzemelerden üretilen kıyafetler kullanılmalı; mümkün olduğunda pamuk, viskon pamuk, %100 viskon ya da ipek kumaşlar tercih edilmelidir.

Tshirt seçiminde de öncelik kumaşlarda ve sağladığı konforda olduğundan bol tshirtler doğru bir seçim olabilir. Dizi geçmeyen boylarda ve vücuda çok yapışmayan elbiseler gün içinde anne adayına hareket kolaylığı sağladığından sıklıkla tercih edilir. Satın alınan pantolonların ve şortların kumaşlarının rahatlığı çok önemlidir. Özellikle yaz dönemlerinde tiril tiril pantolonlar ve şortlar adeta kurtarıcı parçalar olacaktır. Bu aşamada beli esnek ve lastikli olanların alınmasına özen gösterilmelidir.

Hamile taytları rahat esneme ve anne adayının karın bölgesine özel tasarım özellikleri nedeniyle evde de dışarıda da rahatça giyilebilecek olan bir parçadır. Anne adayının karnı ne kadar büyürse büyüsün rahatsızlık hissi uyandırmaz.

Hamilelik döneminde karın bölgesini ve beli sıkabilecek giysilerden ve kemerlerden, bacağı sıkabilecek çoraplardan ve çok dar pantolonlardan, naylon iç çamaşırlarından, sıkı ve sert malzemeler kullanılmış sutyenlerden uzak durulmalıdır.

Çalışan anne adayları kıyafetlerinin sağlıklı ve konforlu olduğu kadar şık olmasını da isterler. Göğüs altından bollaşan rengarenk elbiseler anne adayları için doğru bir tercih olabilir. Hubla Design bu detayları göz önünde bulundurarak hamile giyim kreasyonlarında şıklığa ve rahatlığa özen göstermekte, tüm ürünlerini anne adaylarının sağlığı açısından uygun malzemelerden üretmektedir. 

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.