Filtrele

Gösterilen sonuç sayısı: 2

Pek çok kadın için hayatının en özel dönemi olan hamilelik döneminde, anne adaylarının fiziki ve ruhsal sağlığının yerinde olması büyük önem taşıyor. Hayatlarında kalıcı olacak değişikliklerin ilk adımları ile karşı karşıya kaldıkları bu dönemlerde anne adaylarının beslenmeden giyime kadar pek çok alanda tercihlerinin değişmek durumunda kaldığı biliniyor. Buna bağlı olarak hamilelik döneminde de şıklığından taviz vermeyen anne adaylarının bu alandaki ihtiyaçlarını giderebilmek için hamile kıyafetleri ülkemizde giderek gelişen bir sektör haline geliyor. Muhafazakâr
giyimi tercih eden anne adayları için hazırlanan hamile elbiseleri kreasyonları da gün geçtikçe daha fazla ürün yelpazesini barındırır hale geliyor.

Tesettür Hamile Elbisesinin Avantajları Nelerdir?

Muhafazakâr giyimi tercih eden anne adaylarının en çok tercih ettiği kıyafetlerin başında, giderek artan modelleri ile dikkat çeken tesettür hamile elbiseleri geliyor. Tesettür kıyafetler genellikle bol kesimlere sahip olmakla birlikte tesettür hamile elbiseleri anne adaylarının gebelik döneminde oluşan vücut değişimlerine özel olarak tasarlandığı için anne adaylarının şık ve zarif bir görünüm sergilerken aynı zamanda konforlarından da ödün vermemelerini sağlıyor. Ayrıca hamilelikte anne adayları kimi zaman hamile kıyafeti almak yerine büyük beden kıyafetleri almayı tercih ediyorlar. Ancak bu tarz kıyafetler hamileliğe bağlı olarak annenin karın kısmını kasabiliyor, üst kısımları da bol gelebiliyor. Hamileliğin ilerleyen dönemlerinde anne adaylarının ayaklarında şişmeler meydana gelebiliyor bu nedenle uzun hamile elbiselerini giymek anne adaylarının kendilerini daha iyi hissetmesine etki edebiliyor.

Tesettür Hamile Elbisesi Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Tesettür hamile elbisesi alan anne adaylarının da tüm anne adayları gibi aldıkları elbisenin bedenlerindeki değişimlere uygunluğuna dikkat etmesi gerekiyor. Alınan tesettür hamile elbisesinin anne adayının içerisinde rahat edebileceği şekilde seçilmesi önem taşıyor. Ayrıca kumaşın esneyebilir, hava alan tercihen pamuklu bir kumaş olması anne adayının konforunu artırıyor. Hamilelikle birlikte anne adayının kan dolaşımı ve kalp atışları hızlanıyor, bebeğin oksijen ihtiyacı karşılanırken anne adayının da vücut ısısı artmaya başlıyor. Bu nedenle tesettür hamile elbisesi alırken hava alan kumaşlardan tasarlanan kıyafetlerin tercih edilmesi gerekiyor. Hamilelikte bedensel değişim çoğunlukla 4.ayla birlikte başladığı için bu tarihten itibaren vücutta oluşacak değişikliklere göre ihtiyaç duyuldukça tesettür hamile elbisesi alınması, anne adayının daha doğru tercihler yapabilmesini sağlıyor. Bunun yanı sıra anne adaylarının hamilelik döneminde; beli ve karnı sıkan giysilerden, bacağı sıkan çoraplardan, çok dar pantolonlardan ve naylon iç çamaşırlarından da uzak durmaya dikkat etmesi gerekiyor.

Hangi Modelleri Tercih Etmeliyim?

Tesettür hamile elbiseleri gündelik giyimden şık modellere kadar pek çok farklı alternatif barındırıyor. Bununla birlikte anne adaylarının tesettür hamile elbisesi seçerken öncelikle hamileliğin hangi ayında olduklarını göz önünde bulunmaları gerekiyor. Hamileliğin 4.ayından itibaren özellikle basen ve göbek kısmında genişleme ve kilo olma başladığından model seçerken anne adayını sıkmayacak, rahat hareket edebileceği modellerin tercih edilmesi öneriliyor.

Kışlık ve Yazlık Tesettür Hamile Elbiseleri Mevcut Mu?

Tesettür hamile elbiseleri anne adaylarının her mevsim şıklığını ve konforunu sağlayabilmek adına kışlık ve yazlık çeşitler ile üretiliyor. Her mevsime uygun olarak tasarlanan ve üretilen tesettür hamile elbiseleri bu sayede hem annenin hem bebeğin rahatlığına katkıda bulunuyor.

Kışlık tesettür hamile elbiselerinde kumaşın kalitesi kadar anne adayının vücudunu sıcak tutması da önemli bir konu haline geliyor. Yazlık tesettür hamile elbiselerinin de aynı ölçüde yaz aylarının sıcağında anne adaylarının vücudunu terletmeyecek, nefes alan ve rahat kumaşlardan seçilmesi öneriliyor.

Kumaş ve Renk Çeşitliliği

Tesettür hamile elbiseleri artık çok farklı kumaşlar ve desenler kullanılarak farklı renklerde üretiliyor. Anne adaylarının viskon, pamuk ve keten gibi hava alan kumaşları tercih etmelerinin daha sağlıklı olduğu biliniyor. Bu kumaşlar doğal malzemeler kullanılarak üretildiği için anne adaylarının terlemesini en aza indiriyor, teri çekiyor ve anne adayının cildine de zarar vermiyor. Cilt sağlığının korunabilmesi için naylon ve yapay kumaşlardan uzak durulmaya özen gösterilmesi gerekiyor. Hamilelik döneminde hormonların da etkisiyle anne adaylarının vücut sıcaklığı normalden biraz daha yüksek olduğundan hava almayan kumaşlardan üretilen tesettür hamile elbisesi giyilmesi annelerin konforunun azalmasına yol açabiliyor. Hamilelik döneminde kimi anne adayları aldıkları kilolardan dolayı daha önce görünmek istedikleri takdirde siyah, kahve ve füme gibi koyu renkleri giyerek daha ince görünmeyi tercih edebiliyorlar.

Fiyat Aralıkları Nelerdir?

Hubla Design tesettür hamile elbiseleri modelleri, kumaşları ve renkleri ile çok farklı zevklere olduğu gibi her bütçeye de hitap ediyor. Hamile tesettür elbiselerinin fiyat aralıkları pek çok farklı kritere göre değişiklik gösterebiliyor. Ayrıca Hubla Design müşterilerine yönelik dönemsel kampanyaları, alışveriş kuponları ve ücretsiz kargo günleri gibi farklı avantajlar sunuyor. Siz de hamilelik döneminde konforunuzu ve şıklığınızı garantileyen tesettür hamile elbiselerini en avantajlı fiyatlar ile alabilmek için www.hubladesign.com adresini takip edebilir, alışverişlerinizi 7/24 online olarak gerçekleştirebilirsiniz.