Hamileler Nasıl Giyinmeli?

Hamilelik döneminde anne adayının kendisini rahat hissetmesi şık giyinmesinden çok daha önemli olsa da günümüzde birbirinden güzel hamile giysileri anne adaylarının rahat ve şık olmasının yolunu açıyor. Anne adayının giysileri içerisinde kendisini rahatsız hissetmesi bebeğin gelişimini de olumsuz etkiliyor. Hamileliğin ilk üç ayında genellikle anne adaylarının vücudunda belirgin bir değişiklik olmuyor. Bu nedenle anne adayları genellikle eski kıyafetlerini giymeye devam edebiliyorlar. Dördüncü aydan itibaren kilo alma ve karın bölgesinde büyüme başladığından ilk olarak karın ve basen bölgelerinde değişiklik başlıyor. Bu aşamada anne adayları vücutlarında oluşan değişikliklere göre hamile kıyafetleri alma ihtiyacı duymaya başlıyorlar. 

Hamilelikte Güzel Giyinmenin Püf Noktaları Nelerdir?

Her kadın için olduğu gibi anne adayları için de güzel giyinmenin ve şık görünmenin püf noktasının; tarzını yansıtan, kendisine yakışan ve vücut yapısına uygun kıyafetler seçmek olduğunu kolaylıkla söyleyebiliriz. Anne adaylarının tüm gardroplarını bir anda değiştirmemesi ve vücutlarında oluşan değişimlere göre tasarlanmış kıyafetleri, ihtiyaç duydukça alması güzel giyinmelerinde önemli bir rol oynuyor. Hamilelik döneminde zarif bir görünüm elde etmenin yolu, üst kısmınızı ön plana çıkaran iyi tasarlanmış doğum öncesi kıyafetler giymekten geçiyor. Karın bölgesini sıkmadan saran ve vücuttaki değişiklikleri güzel gösterecek şekilde tasarlanan kıyafetler şık bir görünüm sağlıyor. Siyah beyaz desenler ve ekstra şık görünmeyi sağlayan motifler de zarif ve güzel giyinmek için tercih edilebilecek alternatifler arasında bulunuyor.

Hamileyken Nasıl Kombinler Yapabiliriz?

Anne adayları ilk üç aylık dönemde eski gardrobundaki kıyafetleri rahatlıkla giyebiliyor. Bu nedenle ilk aşamada alışverişe ihtiyaç duymadan bu dönemi atlatabiliyorlar. Boş tişörtler, tunikler ya da bluz, altına da beli sıkmayacak lastikli pantolonlar ya da taytlar anne adayına bu dönemde rahat bir şıklık sağlayabiliyor. Vücuttaki değişimlerin başladığı dönem itibariyle de elbise, tayt ve bol pantolonlar giymek anne adaylarına şık kombinler içinde rahat olabilme lüksünü veriyor. Hamilelik dönemleri kış aylarına denk gelen anne adayları tayt ve üzerine giydikleri kazağı deri ceket ile kombinleyerek şık ve modern bir görünüm elde edebiliyorlar. Altına salaş botların seçilmesi ile modaya uygun bir görünüm yakalanabiliyor. Yaz aylarında en basit şıklığı cıvıl cıvıl bir elbisenin altına giyilen sandaletler ile elde edebiliyorlar. Bol paça hamile pantolonunun üzerine dizlere kadar inen ve şalla kombinlenmiş robadan bir bluz, altına rahat ve ortopedik bir spor ayakkabı anne adayları için şık bir günlük kombin alternatifi olabiliyor. Eğer anne adayı boyu uzun ise geniş kesimli ya da bol paça pantolonlar, minyon tipli ise bilekte biten kapri pantolonları tercih ederek şık bir görüntüye ulaşabiliyorlar.

Hamileler Kışın Nasıl Giyinmeli?

Hamilelerin, vücut sıcaklıklarının normale oranla daha yüksek olması nedeni ile kış döneminde de çok kalın kıyafetlerden kaçınmaları gerekiyor. Bunun yerine ince kumaşlardan oluşan birden fazla katın giyilmesi anne adayları için daha konforlu olabiliyor. Bu durumda anne adayları sıcak basması durumunda ihtiyaçlarına göre üzerlerindeki ince parçaları çıkarıp kendileri için ideal vücut sıcaklığına ulaşabiliyorlar. Yine pamuklu kumaşları tercih etmeleri, sentetik ve polyester kumaşlardan kaçınmaları tavsiye ediliyor.

Hamileler Yaz Ayında Nasıl Giyinmeli?

Hamileliğini yaz aylarında geçiren anne adaylarının da kıyafet seçimlerine hem bebeğin hem de kendilerinin sağlığı için özen göstermesi önem taşıyor. Bu nedenle yaz mevsimine uygun terlemeyi engelleyecek pamuklu kumaşlarla basen ve bel bölgeleri dar, sentetik olmayan rahat pantolonlar ın anne adaylarının gardrobunda olması tavsiye ediliyor. Ayak sağlığı için de ayağın hava almasını sağlayan, eğilmeye gerek kalmadan giyilebilecek terliklerin, sandaletlerin ve ortopedik spor ayakkabıların tercih edilmesi gerekiyor.

Hamileyken Normal Tayt Giyilir Mİ?

Tayt pek çok anne adayının hamilelik dönemini en rahat geçirmesini sağlayan parçalardan biri olsa da anne adaylarının hamilelere özel üretilmeyen taytları tercih etmemesi gerekiyor. Özellikle karın bölgesini sarma özelliği olduğundan hamilelere özel üretilmeyen taytların anne adayına dar gelmesi söz konusu olabiliyor. Anne adayına dar gelen kıyafetler neden olduğu sıkışıklıktan dolayı bebeğin kordonunun dolanmasına ve hareket sınırlarının kısıtlanmasına yol açabiliyor. Bu nedenle anne adaylarının karın toparlayıcı ve dar görünümlü özel hamile taytlarını tercih etmesi öneriliyor.

Hamile Pantolonu Nasıl Olmalı?

Hamilelik döneminde anne adaylarının dar pantolonlardan kaçınması gerekiyor. Hamile pantolonlarının bel ve göbek kısımlarında genellikle viskon kumaştan yapılan ve anne adayının göbeğin kavrayacak bir çıkıntı bulunuyor. Böylece hamileler göbekleri ve belleri sıkışmadan, rahatça pantolon giymenin tadını çıkarabiliyorlar. Bununla birlikte hamile pantolonlarında bel kısmında bulunup karnı saran kısmın örme kumaştan yapılması ve esnek olması büyük önem taşıyor. Çok sıkı ya da çok gevşek olmaması gereken bu bant, sıkı olduğu takdirde anne adayının karın bölgesi sıkması nedeniyle bebeği rahatsız edebiliyor. Yine hamile pantolonu ile benzerlik gösteren ve çok tercih edilen hamile taytı, hamile salopeti ve hamile tulumu da bu dönemde annelerin rahatlığına ve şıklığına katkı sağlıyor. 

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.